Podle Goldman Sachs čeká zlato v roce 2018 růst

Novinky

Analytici americké investiční banky Goldman Sachs předpokládají, že po nedávném zasedání FEDu, na kterém byly zvýšeny klíčové úrokové sazby, dojde k dalšímu růstu cen zlata. Současná situace na trzích podle GS zlatu přeje, očekává tedy další růst cen.

klíčové zvýšení sazeb

Pouze připomenu – minulý týden (21. března) v reakci na zvýšení sazeb FEDem cena zlata skokově vyrostla o 3% nad 1.350 $ za trojskou unci, což byl nejvyšší nárůst za poslední měsíce.

Kromě dalšího předpokládaného růstu úrokových sazeb (analytici GS předpokládají do konce roku 2018 ještě dvě kola zvyšování) podpoří růst cen žlutého kovu podle GS ještě rostoucí inflace a očekávaný růst volatility na akciových trzích.

Analytici GS neuvádějí přesnou cenu, ke které by zlato mělo směřovat ve střednědobé perspektivě. My se zatím držíme naší prognózy z počátku roku, kterou trendy na trhu prozatím potvrzují (více zde) a která je in-line s výše zmíněnou analýzou GS.

 

Náš tým se zabývá vyhledáváním zajímavých tipů ke spoření nebo investování peněz. Proto analyzujeme obrovské množství materiálů. O ty nejzajímavější se s vámi podělíme…

  1. Podle Goldman Sachs čeká zlato v roce 2018 růst
  2. Zlato v roce 2018

Comments are closed.