Výhody investování do podílových fondů

Podílové fondy Universita spoření a investování

V tomto článku se dozvíte výhody, které vám dá investice do podílových fondů.

Můžete dosáhnout vyššího zhodnocení

V porovnání s konkurenčními produkty (spoření na spořícím účtu, stavební spoření či doplňkové penzijní připojištění) může přinést investice do podílových fondů výrazně vyšší zisky. Když se nebojíte investovat s vyšším rizikem, není výjimkou i zhodnocení vyšší než 10%.

Můžete kdykoliv vystoupit

Z otevřených podílových fondů můžete své peníze vybrat velmi jednoduše – zkrátka jen prodáte třeba i část svých podílových jednotek a peníze si převedete na svůj běžný účet. Fondy jsou tak vhodné k vytvoření vaší finanční rezervy, na kterou můžete kdykoliv, v případě nutnosti sáhnout.

Pracují za vás profesionálové

Podílový fond je veden odborníky ve svém oboru. Vy jim svěříte své peníze a oni se pak ve své pracovní době věnují tomu, aby aby vaše úspory vydělávaly. Pokud byste se chtěli vyrovnat profesionálům co do zkušeností a znalostí, můžete to zkusit. Počítejte však s investicí v řádu desítek až stovek hodin než vůbec začnete investovat a i pak strávíte další stovky hodin před obrazovkou počítače sledováním vývoje kurzů cenných papírů.

Rozložíte své investice

Podílový fond zpravidla investuje do velkého množství cenných papírů. Jinými slovy nevsázíte vše na jednu kartu, to co můžete prodělat na investici do jednoho cenného papíru, můžete vydělat na jiné.

Vyberete si fond přesně podle vašich představ

Nabídka podílových fondů je velmi široká. Záleží pouze na vaší ochotě riskovat, kolik máte peněz a na jak dlouho je chcete investovat. Fond, který odpovídá vašim požadavkům najdete vždy. Právě to dělá z podílových fondů zajímavou investici pro běžného neprofesionálního investora.

Seriál článků o podílových fondech

Chcete začít investovat do podílových fondů a nechcete na nic zapomenout? Připravili jsme pro vás průvodce krok za krokem

 1. 4 základní typy podílových fondů
 2. Investiční program
 3. Jak porovnávat otevřené podílové fondy
 4. Jak sestavit portfolio podílových fondů
 5. Jak vybíráme fondy?
 6. Jak vybírat peníze z podílového fondu?
 7. Jak vybrat svůj podílový fond krok za krokem
 8. Jak začít investovat do podílových fondů ve 4 krocích
 9. Jaká rizika jsou spojená s investováním do otevřených podílových fondů?
 10. Jednorázová vs. pravidelná investice
 11. Jsou pro vás vhodné podílové fondy?
 12. Náklady vašeho podílového fondu
 13. Ostatní typy fondů
 14. Proč mít peníze jinde, než na spořícím účtu?
 15. Výhody investování do podílových fondů

Comments are closed.